Vstupenky

Konference, na které si načrtnete svou budoucnost

UP Business Camp je za dveřmi. Ostřílení účastníci už nejspíš vědí, co od konference můžou očekávat. Ti, kteří se jí letos zúčastní poprvé, možná tak úplně jasno nemají. Ať už patříte do jedné, nebo druhé skupiny, rozhovor s organizátorkou konference, Jitkou Zmítkovou, vám přiblíží letošní průběh.


Jitko, můžeš UP Business Camp na úvod představit? UP Business Camp je konference pro začínající, pokročilé nebo i zkušené podnikatele, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého. Pomocí této konference se snažíme motivovat lidi, kteří třeba i jen trochu podnikání zvažují, aby do toho šli.

Jak bude letošní konference probíhat? Letos bude konference probíhat poprvé online, asi to není tak úplně nečekané (smích). Diváci se budou moci připojit přes YouTube pomocí odkazu, který jim bude zaslán do e-mailu. Neradi bychom ale účastníkům ubírali možnost zvednout ruku a přihlásit se, takže jim také bude k dispozici aplikace Slido, přes kterou budou moci pokládat dotazy všem řečníkům.
Konference bude mít také tzv. networkingovou část, kde bude možné se propojit s našimi řečníky i partnery konference. Naši partneři si udělají čas na to, aby začínajícím podnikatelům pomohli, zodpověděli nejrůznější dotazy a usnadnili jejich podnikatelský start. Zrovna tak bude příležitost pobavit se napřímo s řečníky.
Na programu konference jsou nejenom přednášky, ale taky například workshop na téma ověření podnikatelského záměru v praxi. Věc, která může pomoct spoustě lidem – byť mají třeba jen nápad a nejsou si jistí, zda by opravdu získali zákazníky, kteří by jejich produkt nebo službu koupili.

Co od konference může čekat člověk, který tam ještě nikdy nebyl? No, vzhledem k tomu, že je to letos poprvé online, tak může čekat všelicos (smích). Ale rozhodně taky spoustu nové inspirace. Řekla bych, že naše konference je specifická v tom, že se snaží předat příběhy podnikatelů, kteří mají za sebou už alespoň ten start. A to se, podle mě, dost často podílí na motivaci ostatních a na jejich rozhodnutí, jestli opravdu do podnikatelského světa vykročí. Myslím, že si člověk obvykle z naší konference odnáší to „nakopnutí“ nebo alespoň inspiraci od řečníků, kteří sdílejí svoje podnikatelské příběhy.

Musejí se účastníci na konferenci nějak připravovat? Očekává se třeba, že už budou mít hotový podnikatelský plán? Nic takového nečekáme. Účastník dokonce ani nemusí být rozhodnut, že podnikání je ta cesta, kterou se chce vydat. Spíše chceme ukázat, že i tímto směrem se dá jít.
Není potřeba žádná předešlá nebo odborná znalost specifických témat. Rádi bychom pomohli účastníkům také tím, že se na začátku na chviličku zastaví, zamyslí se a zkusí si v hlavě utřídit myšlenky. Sami zjistí, jestli je podnikání něco pro ně. Takzvaně načrtnou svou budoucnost.

Co je největším lákadlem konference? Proč by se měli lidi účastnit? Za mě panelová diskuze na téma získávání investic. Téma, které ocení nejen ti, kteří aktuálně investice shánějí ale i ti, kdo jsou zatím ve fázi nápadu, myšlenky nebo chuti k podnikání, se můžou dozvědět něco o tom, jakým způsobem mohou svůj projekt v budoucnu financovat. Panelové diskuze se bude účastnit mimo jiné investor Jaroslav Trojan, který poradí, jak nejlépe investora oslovit.
Takovým dalším velkým „proč“ je inspirace a know-how, které člověk nasaje už jenom tím, že si vyslechne příběhy ostatních. A to třeba i nezdary, která k podnikání zkrátka patří. Dobře to vystihuje citát od Winstona Churchilla: „Je dobré se učit ze svých vlastních chyb, ale je lepší učit se z chyb ostatních.“
Navíc vzhledem k tomu, že je konference online, nikdo nemusí nikam cestovat, což ušetří peníze i čas.

Máš nějaký vzkaz na závěr? Přijďte! (smích) Na závěr bych chtěla říct, že člověku může hodně pomoci už jen to, že se pohybuje v komunitě podnikatelsky naladěných lidí. Odzkoušené to mám sama na sobě. Když jsem ve Vědeckotechnickém parku začínala s pořádáním událostí pro nejrůznější podnikavce, myšlenku toho, že bych já sama někdy podnikala, jsem si nejdřív ani nepřipustila. Postupně jsem však začala vnímat, jak se moje myšlení formuje. Teď už si dovedu představit, že jednou budu mít vlastní firmu.

Generální partner

Komerční banka

Pořadatel

VTPUP

Záštitu poskytl

Olomoucký kraj

Partneři


Mediální partneři